• trojročný učebný odbor ukončený záverečnou skúškou s výučným listom a možnosťou pokračovať v nadstavbovom štúdiu
            • Návšteva Verejnej knižnice Jána Bocatia

Dňa 17.apríla 2024 sa žiaci I.CM triedy zúčastnili na 6. a 7. hodine prehliadky priestorov Verejnej knižnice Jána Bocatia. Ak radi čítate, študujete alebo si potrebujete vyhľadať potrebné informácie k štúdiu - toto miesto je pre vás ako stvorené. Okrem histórie si žiaci mohli prezrieť výstavu kníh, či vernisáž obrazov. Prehliadka nás všetkých veľmi zaujala, na jej konci si žiaci obnovili/založili čitateľský preukaz…Tešíme sa na ďalšie skvelé aktivity v knižnici.

• Súťaž "Slovenčinár"

Dňa 16.4.2024 sa pod záštitou našich slovenčinárov uskutočnila súťaž zo slovenského jazyka - Slovenčinár. Žiaci si v nej zmerali sily v písaní diktátu, čítaní s porozumením, gramatických úlohách a pravopisnom cvičení. Boli rozdelení do dvoch kategórií podľa ročníkov a v každej kategórii boli ocení traja s najvyšším počtom bodov. Víťazom blahoželáme a všetkým zúčastneným prajeme veľa slovenčinárskych úspechov.

• DEŇ NARCISOV 2024

Vo štvrtok 18. apríla sa konala verejná zbierka DEŇ NARCISOV, organizovaná Ligou proti rakovine. Aj naša škola prispela na pomoc pacientom s onkologickým ochorením. V tento deň, pripnutím kvietku narcisu, sme vyjadrili spolupatričnosť onkologickým pacientom a dobrovoľne ich finančne podporili.

Ďakujem našim peer aktivistkám A. Ballókovej a A. Nagyove,j ale aj ďalším dobrovoľníkom – A. Benedikovi, I.Džurnej, A. Greňovej, V. Kováčovej, ktorí boli ochotní vykonávať zbierku nielen v priestoroch školy aj v uliciach mesta Košice.

• Návštevy našich žiakov v Americkom centre v Košiciach

V dvoch termínoch - 20.3.2004 a 10.4.2024 sa 60 vybraných žiakov z tried: I.CM, II.CV, II.CM, III.CV, III.DM, III.E, III.CM, I.DM spolu s Mgr. Vaľkovou a Mgr. Pallayovou zúčastnili exkurzie do Amerického centra štátnej vedeckej knižnice v Košiciach. So záujmom si vypočuli prednášku o konšpiráciách, konšpiračných teóriách, o tom ako v médiách rozlíšiť pravdu od hoaxu a o digitálnych technológiách . Prednáška bola interaktívne spojená s edukatívym kvízom, v ktorom si preverili svoje vedomosti o danej téme. Počas prestávky preskúmali prostredie Amerického centra, jeho ponuku a rozsiahle priestory knižnice. Po prednáške sa niektorí žiaci bezplatne zaregistrovali do Štátnej vedeckej knižnice na rok a môžu tak využívať jej služby ako aj služby centra na štúdium, vypožičanie si kníh a prednášky.

Utorok 23. 4. 2024