• PROJEKTY

Main objective of the project :  Exchange of Good Practices

KA229:                                   School Exchange Partnerships

Project Title :                           KEYS TO SUCCESS

Termín realizácie:                    24 mesiacov,  od 01-09-2019  do 31-08-2021

Jazyk:                                     anglický

Koordinátor projektu:              LPO Etienne Oehmichen France , 8 avenue du Mont Héry France

Partner 1:                                Stredná odborná škola J. Bocatia, Košice, Bocatiova 1

Partner 2:                                Istituto istruzione superiore san benedetto,  Via Berlino, 2,  Italy

Ciele projektu:               -  rozvinúť sociálne, jazykové a profesionálne zručnosti našich žiakov v oblasti cateringu, obzvlášť u našich zraniteľných a znevýhodnených žiakov.

• Pomôcť žiakom komunikovať v anglickom jazyku a precvičiť si ústne komunikovanie v tomto jazyku.
          • Identifikovať prekážky a povzbudiť spoločenskú inklúziu prostredníctvom kontaktu s inými kultúrami a iným know-how v oblasti gastronómie a hotelov vo všeobecnosti.
          •  vytvoriť prostriedky nápravy ako následok pozorovania iných metód a spôsobov riešenia problémov.
          • Predstaviť nové zručnosti, komunikačné zručnosti /interkultúrne, jazykové, digitálne/ a nakoniec podporiť autonómiu a sebaistotu v žiakoch.

Zapojení žiaci:               /15-18 roční z odborov kuchár, čašník/servírka/

• Pracujú na čiastkových úlohách a v spolupráci so zodpovednými učiteľmi pripravia materiály na krátkodobé mobility.
          • Pripravujú výstupy projektu
          • Vytvárajú prezentácie
          • Zúčastnia sa disseminačných aktivít /Twinspace/
          • Vytvoria informačné materiály o projekte v médiách /Facebook, stránka školy a pod./