• 6403 L podnikanie v remeslách a službách

• Kód odboru: 6403 L 00 podnikanie v remeslách a službách

Dĺžka štúdia:2 roky

Forma štúdia: denná

Charakteristika odboru:    Absolvent študijného odboru 6403 L 00 podnikanie v remeslách a službách je kvalifikovaný pracovník, pripravený pre samostatnú prácu v rôznych oblastiach a podnikateľských subjektoch v oblasti obchodu a služieb.

•      Absolvent školy je dostatočne adaptabilný, logicky mysliaci, schopný aplikovať nadobudnuté vedomosti a zručnosti pri samostatnom riešení osobných aj pracovných problémov.
                   Ovláda vybavovanie písomností s použitím technických prostriedkov, pracuje samostatne, dokáže využiť marketingové princípy v praxi. Je schopný komunikovať v 2 cudzích jazykoch, riešiť problémové úlohy a pracovať v tíme.
                   V kontakte so zákazníkom a na rokovaniach využíva poznatky z komunikácie, ovláda právne predpisy súvisiace s odbornou činnosťou, vie ich pohotovo aplikovať v praxi.
                   Absolvent študijného odboru je schopný založiť a úspešne prevádzkovať vlastný súkromný podnik v podmienkach voľného trhu v oblasti obchodu a služieb.

Odborné predmety:

Daňovníctvo