• Študijné odbory - štvorročné (končiace maturitnou skúškou)

• 2950 M poradenstvo vo výžive

Príprava v školskom vzdelávacom programe Poradenstvo vo výžive – zdravý životný štýl v študijnom odbore 2950 M poradenstvo vo výžive zahŕňa teoretické vyučovanie a praktickú prípravu. V odbornom vzdelávaní je príprava zameraná na oblasť poradenstva v zdravom životnom štýle, zdravovedy, výživy človeka, potravín a výživy, výživy a pohybovej kultúry, výživových a pohybových programov, techník poradenskej činnosti, ekonomiky, manažmentu a marketingu. Ovládajú dva cudzie jazyky.

• Absolvent sa stane kvalifikovaným pracovníkom so širokým odborným profilom.

Môže pracovať ako:

•    poradca v oblasti výživy a pohybových aktivít,

•    pracovník vo wellness centrách, fitnes centrách, v liečebných domoch,

•    manažér v športových kluboch a centrách,

•    alebo pokračovať v štúdiu na vysokej škole so zameraním na výživu, šport a

zdravotníctvo.

Absolvent získava vysvedčenie o maturitnej skúške.

Môže pokračovať v štúdiu na vysokej škole.