• Študijné odbory - štvorročné (končiace maturitnou skúškou)

• 6445 K kuchár

• Študijnú odbor 6445 K kuchár
              sa od školského roku 2024/2025
              neotvára.

Kód odboru a názov odboru: 6445 K kuchár

Dĺžka štúdia: 4 roky

Absolvent študijného odboru 6445 K kuchár je kvalifikovaný odborník, ktorý ovláda práce súvisiace s prípravou bežných i  technologicky náročných jedál, ako aj jedál cudzích kuchýň. Pozná suroviny a ich význam vo výžive, zásady hygieny a prípravy zdravotne bezpečných pokrmov a nápojov. Ovláda princípy ekonomiky so zameraním na ekonomiku a organizáciu spoločného stravovania, má potrebné vedomosti z oblasti vedenia administratívy a účtovníctva vo výrobných strediskách spoločného stravovania, pre svoj odborný rast vie využívať informačno-komunikačné technológie. Ovláda cudzí jazyk.

• Absolvent nájde uplatnenie v oblasti spoločného stravovania a tiež ako samostatný podnikateľ. Môže vykonávať funkciu kuchára v hoteloch, reštauráciách a ostatných zariadeniach spoločného stravovania, má predpoklady vykonávať manažérske funkcie v danej oblasti.

Po ukončení štúdia absolvent získava výučný list a vysvedčenie o maturitnej skúške. Môže pokračovať v pomaturitnom alebo vysokoškolskom štúdiu za rovnakých podmienok ako absolventi ostatných stredných škôl.

Odborné predmety:

ekonomika