• Doplňujúce voľby do Rady školy z rodičov žiakov školy

• Doplňujúce voľby do Rady školy z rodičov žiakov školy na obdobie 2018-2022

Dňa 14.4.2021 riaditeľ školy SOŠ obchodu a služieb Jána Bocatia Mgr. Ján Miglec usporiadal doplňujúce voľby do Rady školy rodičov žiakov školy na obdobie 2018-2022 z dôvodu toho, že Rada školy pri Strednej odbornej škole obchodu a služieb Jána Bocatia nebola funkčná, keďže chýbali dvaja členovia zo strany rodičov žiakov školy. Vzhľadom k pandemickej situácii sa doplňujúce voľby konali formou ankety cez aplikáciu Edupage SOŠ obchodu a služieb Jána Bocatia.

V doplňujúcich voľbách do Rady školy sa členmi Rady školy za rodičov žiakov školy na volebné obdobie 2018-2022  stali: 1. RNDr. Darina Bačenková (III.CV trieda), 2. Mária Rogozinská (II.CVtrieda).

• Harmonogram Maturitných skúšok 2021

• - do 23. apríla – schváli riaditeľ školy obsah MS na návrh predsedu príslušnej predmetovej

komisie v škole

- do 30. apríla – vymenuje riaditeľ školy členov maturitnej komisie

- do 10. mája – pedagogická rada pre posledné ročníky

- 14. máj – končí vyučovanie pre posledné ročníky

- do 18. mája – sa vypočíta aritmetický priemer a známky z jednotlivých predmetov

(dvaja určení členovia maturitnej komisie)

- do 19. mája – známky sprístupnené žiakovi

- do 21. mája – (plnoletý) žiak, alebo jeho zákonný zástupca môže písomne požiadať

o vykonanie ústnej formy MS

- od 31. mája do 30. júna - ústna forma MS, minimálne 7 dní pred skúškou riaditeľ školy

informuje žiaka o konaní skúšky

- škola vydá vysvedčenie z posledného ročníka spolu s maturitným vysvedčením (+ výučný

list tam kde je to potrebné) do 5. dní od konania poslednej časti MS

(najneskôr do 30. augusta)

• OZNAM PRE UČITEĽOV A ŽIAKOV

• Na základe rozhodnutia ministra ŠVVaŠSR č. 2021/11929:1-A1810 zo dňa 8. apríla 2021 s účinnosťou od 12. apríla 2021 v súlade s podmienkami uvedenými v uznesení vlády Slovenskej republiky č. 160 zo 17. marca 2021 v znení uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 169 z 24. marca 2021 a uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 176 z 31. marca 2021 sa obnovuje školské vyučovanie prezenčnou formou v posledných ročníkoch strednej školy.

Vyučovanie na škole bude prebiehať od 12.4. (pondelok) od 08.00 hod.

Mgr. Ján Miglec,